Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie

„Smaczna godzina”

Dnia 10.12.2014r. uczniowie nasze szkoły w ramach projektu „Mamy moc zmiany” uczestniczyli w zorganizowanej „Smacznej godzinie”. Zadanie to było związane ze zdrowym odżywianiem i trybem życia. Gościem który przybył na to spotkanie była  p.A.Foltynowicz- Panfil- lekarz pediatra. Powitała ją dyrektor szkoły p.D.Gliwińska.

Pani doktor przeprowadziła pogadankę z uczniami na temat zasad zdrowego odżywiania i trybu życia. Jej rozmowa z uczniami urozmaicona była kartami obrazkowymi oraz koszykiem pełnym warzyw i owoców. Uczniowie dowiedzieli się, że marchewka i jabłko  mogą  być smaczniejszą przekąską do  chipsów i czekoladek. A spacer i zabawa na świeżym powietrzu są zdrowsze niż czas spędzony przed komputerem. Uczniowie zjedli przygotowane dla nich owoce i warzywa. Potem razem z panią A.Foltynowicz –Panfil oglądali prace plastyczne zgromadzone na wystawie  tematycznej „Warzywa i owoce”. Po zakończonym spotkaniu uczniowie  wręczyli pani  doktor przygotowane laurki  i zaprosili do wspólnego zdjęcia. 

Galeria

Ostatnio dodane