Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie

Mikołajkowa Spartakiada Sportowa

Dnia 04.12.2014r.  uczniowie uczestniczyli w Mikołajkowej Spartakiadzie Sportowej. Spartakiada rozpoczęła się wniesieniem plansz z zasadami „fair play”, które zostały opracowane przez Samorząd Uczniowski  oraz prezentacją multimedialną. Uczniowie przygotowali również pokazy prezentujące idee programów sportowych, które są realizowane w szkole: ”Umiem pływać”,”Mały Mistrz” „Multi sport” oraz akcję  „Stop zwolnieniom z wychowania fizycznego”.

Potem rozpoczęły się sportowe konkurencje. W konkurencjach ubierania choinki, rzutów śnieżką do celu istotą była wspólna zabawa, dobry humor, a nie osiągane wyniki.

Każdy z uczestników klas młodszych zbierał pieczątki, które były potwierdzeniem jego umiejętności. Klasy IV-VI uczestniczyły w zawodach zespołowo. Każda klasa otrzymała zdrowy upominek – owoce lub warzywa. Spartakiada  była promocją aktywnego stylu życia , zasad „fair play”  oraz wspólnej zabawy.

Realizację tych zadań monitorowali przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy: starszy inspektor p.Henryka Wiatrowska i starszy wizytator p.Adam Wnorowski.

więcej zdjęć: Mikołajkowa Spartakiada Sportowa

 

Galeria

Ostatnio dodane