Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie

Akcja ,,Sadzimy lasy dla przyszłych pokoleń"

Image 

Rok 2011 został ogłoszony przez ONZ Międzynarodowym Rokiem Lasów. W związku z powyższym Nadleśnictwo Gniewkowo zorganizowało akcję ,,Sadzimy lasy dla przyszłych pokoleń”. Uczniowie z klasy Vc SP nr 1 w Gniewkowie lubią spotkania z przyrodą i chętnie wyruszyli sadzić nowe pokolenie lasu na terenie Leśnictwa Dąbki.  W lesie dzieci spotkały się z p. Honoratą Galczewską ( organizatorem akcji) i p. Tomaszem Łosiakowskim, który udzielił instruktażu sadzenia. Wszyscy zaopatrzeni w szpadle i sadzonki dębów ochoczo ruszyliśmy do pracy. Wysiłkom młodych ludzi sprzyjała piękna, słoneczna pogoda. Po wykonaniu zadania- zmęczeni, ale w świetnych nastrojach zregenerowaliśmy siły spożywając pyszną wojskową grochówkę.  Dzieci zdobyły nową wiedzę i umiejętności poprzez własne doświadczenie i bezpośrednie działanie. Każdy miał okazję do włożenia własnego wkładu w powiększanie powierzchni lasów. Nie obyło się bez interesującej pogadanki z leśnikami, którzy przybliżyli zagadnienie zrównoważonego rozwoju lasów. Atrakcją okazał się konkurs wiedzy leśnej (z nagrodami). Obecność leśników w procesie edukacyjnym jest bardzo ważna. Pozwala lepiej zrozumieć podejmowane w leśnictwie działania i kształtowanie stylu zgodnego z rozwojem zrównoważonym. Zdajemy sobie sprawę z tego , że lasy są nieocenionym bogactwem. Spełniają wiele różnorodnych funkcji. Dlatego trzeba ukształtować ludzi, którym będzie zależeć na ochronie środowiska, którzy będą troszczyć się o stan lasów i współdziałać z innymi ludźmi dla dobra przyrody. Chętni będziemy współpracować z Nadleśnictwem Gniewkowo by lasy trwały jako element piękna i bogactwa Ziemi.

       Fotorelacja tu: sadziło się                                                                               Henryka Kłosowska

Image 

 

Galeria

Ostatnio dodane