„Posiłek w domu i szkole”

Wsparcie finansowe ze środków budżetu państwa w ramach  wieloletniego programu rządowego

„Posiłek w domu i szkole”   na lata 2019-2023   w roku  2020

Dbanie o prawidłowe nawyki żywieniowe i rozwój   uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Gniewkowie to jedno z zadań szkolnego programu wychowawczo –profilaktycznego. Realizując  je  zadanie  szkoła  dba, aby posiłki były zdrowe, przygotowywane w warunkach spełniających wymogi higieniczne i HACAP, a uczniowie spożywali je  smaczne, pełnowartościowe i  estetycznie podane.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie uzyskała wsparcie finansowe w ramach środków budżetu państwa w ramach  wieloletniego programu rządowego  „Posiłek w domu i szkole”   na lata 2019-2023   w roku  2020.   Wniosek został złożony przez organ prowadzący  Gminę Gniewkowo do Wojewody Kujawsko –Pomorskiego .  Szkoła uzyskała dofinansowanie na kwotę 20 000zł. Wkład  własny w ramach projektu wynosi  5 000zł. W ramach modułu 3 program „Posiłek w szkole i w domu”  zostaną wykonane  następujące działania:

-doposażenie kuchni w  sprzęty podnoszące jakość i wydajność pracy,

- poprawę standardu funkcjonującej w szkole  stołówek (kuchni i jadalni).

Kuchnia i stołówka zostanie doposażona  w   urządzenia i sprzęty  gastronomiczne odpowiadające standardom nowoczesnej kuchni . Uzupełnione wyposażenie  wpłynie  na poprawę standardu i wyposażenie pomieszczeń przeznaczonych do przygotowywania i spożywania posiłków . Wyposażenie w nowy sprzęt zaplecza kuchennego wpłynie na jakość przygotowywanych posiłków-zapewniony zostanie ciepły, smaczny, wysokiej jakości posiłek, przygotowany w szkolnej stołówce. Szkoła dba o różnorodność posiłków, stosuje  zasady prawidłowego żywienia. Podejmuje działania na rzecz zdrowego odżywiania: organizuje "happeningi", spotkania z lekarzami, lekcje wychowawcze. Nowoczesny sprzęt w jaki planujemy wyposażyć kuchnię sprzyjać też będzie ekologii.