Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie

Wielki sukces naszych uczniów z historii i WOS !!!

Już czwarty raz uczniowie klas gimnazjalnych SP 1 w Gniewkowie (wcześniej Gimnazjum nr 1 im. Ziemi Kujawskiej) wzięli udział w wojewódzkim konkursie: KUJAWSKO-PAŁUCKIEJ GIMNAZJADZIE Z HISTORII I WOS organizowanym przez I LO w Inowrocławiu. Już w poprzednich edycjach odnosili oni sukcesy, ale ten rok zaowocował szczególnymi osiągnięciami. Kinga Kutnik z klasy III a i Miłosz Kuczyński z klasy II a uzyskali tytuł laureata. Michał Żywica, Kajetan Kalinowski, Wojciech Wajer, Marta Rakszawska,Lukas Kwiatkowski, Hubert Kowalski (wszyscy z klasy IIIa) oraz Michał Łosiakowski i Jan Łapicz z klasy II a uzyskali tytuł finalisty (obaj z klasy II a). Uczniom należą się szczególne gratulacje, gdyż konkurs poza znajomością treści programowych z dwóch przedmiotów wymagał jeszcze wiedzy o regionie. Co ważne oprócz zaszczytnych tytułów uczniowie uzyskali prawo do dodatkowych punktów podczas rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych, Opiekę naukową nad uczniami z klasy III a z historii sprawowała p. Jowita Drzażdżewska z WOS p. Agnieszka Grzegorczyk. Natomiast uczniów klasy II a do konkursu z obu przedmiotów przygotowywał p. Aleksander Kręc.

 

Fotorelacja: historycznie

 

Galeria

Ostatnio dodane