Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie

Gminni mistrzowie ortografii wybrani

5 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Wojska Polskiego w Gniewkowie w budynku B odbyła się 25. edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego o Złote Pióro Burmistrza. Do konkursu przystąpili uczniowie ze szkół podstawowych z całej gminy oraz Szkoły Branżowej I Stopnia w Gniewkowie-łącznie 65 osób. Prace konkursowe zostały sprawdzone przez komisję złożoną z przedstawicieli wszystkich szkół. Najmłodsza grupa wiekowa pisała  o uroczystej kolacji dla mamy zorganizowanej z okazji jej urodzin  przez Żanetę i Przemka. Starsi, uczniowie klas IV,V i VI,opowiadali o uratowaniu pliszki przez łobuziaka Józka, który był spryciarzem i miłośnikiem ptaków. Z kolei klasy VII oraz II i III gimnazjum zmagały się z pisownią wyrazów: ochłapy, zhardziały hycel, znużony człowiek,sczerstwiały chleb, zsiadłe mleko. W pracach konkursowych nie zabrakło także gżegżółek i kszyków, jeżyn i jarzębin oraz przyprószonych kwiatów. Z tymi zawiłościami ortograficznymi najlepiej poradzili sobie:

kl. II-III szkoła podstawowa
I miejsce-Anna Pietrzak SP1 Gniewkowo
II miejsce-Igor Lewandowski SP1 Gniewkowo
III miejsce-Michalina Miszczyk SP1 Gniewkowo

kl.IV-VI szkoła podstawowa
I miejsce-Hubert Gałek SP1 Gniewkowo
II miejsce-Julia Sosnowska SP Gąski

III miejsce-Dominika Gruszecka SP1 Gniewkowo
oraz
I miejsce-Ksawery Wojtasik SP Wierzchosławice
II miejsce-Monika Przygodzińska SP1 Gniewkowo
III miejsce-Roksana Skośkiewicz SP Szadłowice

kl. VII szkoła podstawowa oraz kl. II-III gimnazjum
I miejsce-Alicja Pawelska  SP1 Gniewkowo
II miejsce-Miłosz Kuczyński SP1 Gniewkowo
II miejsce-Kacper Sender SP Szadłowice
III miejsce-Michał Żywica SP1 Gniewkowo
oraz
I miejsce-Angelika Piątkowska SP1 Gniewkowo
II miejsce -Dominika Hertel SP1 Gniewkowo

kl. I-III szkoła branżowa
I miejsce-Marta  Sieradzka
II miejsce-Monika Stepczyńska
III miejsce-Weronika Runowska

Gratulujemy. Zapraszamy do wspólnej zabawy już za rok.

Organizatorzy

 

Galeria

Ostatnio dodane