Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH JUZ ZA NAMI!

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to uroczystość obchodzona w ponad 100 krajach na całym świecie. To święto autorów, ilustratorów, wydawców książek, czytelników i czytelnictwa.

Dnia 26 kwietnia na tę okoliczność również nasza biblioteka przygotowała dla swoich czytelników kilka atrakcji.
Tego dnia każdy uczeń, który wypożyczał lub oddawał książkę mógł wylosować upominek lub słodką niespodziankę w postaci lizaków i cukierków.
Został zorganizowany konkurs Z jakiego filmu ta melodia?- zekranizowane utwory literackie. Na szkolnym korytarzu podczas przerw rozbrzmiewała muzyka filmowa, należało rozpoznać z jakiego filmu pochodzi utwór muzyczny. 
W czytelni  można było obejrzeć wystawę Najstarsze książki w zbiorach naszej biblioteki.  Białym krukiem w bibliotece, liczącym 94 lata jest książka Lilla Weneda Juliusza Słowackiego.  
Podczas Święta Książki została wręczona nagroda dla Czytelnika I semestru - Klaudii Hubert z klasy IIIe. Uczennica przeczytała w ciągu 5 miesięcy 19 książek. Doceniamy i gratulujemy!
Tego dnia również odbyło się uroczyste otwarcie gabloty bibliotecznej, która mieści się przy bibliotece, na parterze szkoły. Wstęgę przecięła pani wicedyrektor  Agata Sokołowska. Uczennice  z Kółka Bibliotecznego przebrane za książki reprezentowały naszą bibliotekę.
Podczas zajęć bibliotecznych młodzież mogła dowiedzieć się o genezie święta. Uczniowie klas VI b, VII a, VII b, VII d wykonali interesujące plakaty z ciekawymi sentencjami dotyczącymi biblioteki i czytelnictwa.
W wyniku akcji Poleć książkę koledze przed wypożyczalnią pojawiła się tablica informująca uczniów o ciekawych książkach, polecanych przez rówieśników.
Nieoceniona okazała się pomoc Asystentek Bibliotecznych - uczennic z klasy III b - Aleksandry Ciesielskiej, Mariki Figas, Julii Nowickiej, a także uczennic klasy VI d - Oliwii Kostuch, Nikoli Lorek i Kingi Stempniak. 
W czwartkowe świętowanie bibliotekę odwiedziło 101 uczniów.
Kolejne obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich już za rok.

 

 

Fotorelacja tu: Światowy Dzień KsiążkiAgnieszka Krzyżanowska

 

Galeria

Ostatnio dodane