Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie

KONCERT FILHARMONII POMORSKIEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ nr1 W GNIEWKOWIE_maj 2018

KONCERT FILHARMONII POMORSKIEJ

W SZKOLE PODSTAWOWEJ  nr1 W GNIEWKOWIE

Majowy koncert Filharmonii Pomorskiej zachęcał uczniów gniewkowskiej jedynki do słuchania muzyki poważnej. W koncercie pt: "Formy i foremki”  artyści  zaprezentowali uczniom fragmenty utworów poważnych oraz miniatury muzyczne. Miniatury muzyki ilustracyjnej rozwijały ciekawość poznawczą uczniów.  Audycja poprzez zagadki pozwalała uczniom na rozwijanie aktywności własnej, rozbudzanie  wyobraźni.  Nastrój, tempo,  harmonia  i sposób wykonania utworów zainspirowały uczniów do „rysowania” muzyki.  Skojarzenia  dzieci dotyczące interpretacji utworu były  wyrazem  ich odczuć i nastroju.

Stwarzanie możliwości obcowania z różnymi formami muzycznymi jest elementem rozwijającym i kształtującym sferę uczuć, procesy poznawcze, myślenie. Pozwala naszym uczniom na otwartość wobec otaczającego świata dźwięków.

 

Fotorelacja tu: koncert filharmonii

M. Nowicka

 

Galeria

Ostatnio dodane