Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie

Początek roku szkolnego 2015/2016

Osiągnięcia sportowe uczniów SP1 Gniewkowo

W ciągu dwóch pierwszych miesięcy tego roku szkolnego uczniowie gniewkowskiej „Jedynki” uczestniczyli w kilku zawodach sportowych nierzadko z sukcesami. We wrześniu odbyły się tradycyjne biegi przełajowe, w których liczna reprezentacja naszej szkoły zajęła drużynowo pierwsze miejsce. Indywidualnie także odnieśliśmy kilka sukcesów. W swoich kategoriach zwyciężyli: Nadia Goralewska, Małgorzata Runowska, Jakub Czaja, Kacper Potocki. Na niższych stopniach podium również nie zabrakło naszych uczniów. Wszystkim uczestnikom biegów gratulujemy hartu ducha.

Kolejnymi zawodami, w których brali udział nasi uczniowie był piłkarski Turniej Orlika organizowany przez MGOKSiR w Gniewkowie. Każdy z jego uczestników otrzymał dyplomy. Naszą szkołę reprezentowały cztery zespoły. W kategorii dziewcząt klas piątych nasza reprezentacja zajęła pierwsze miejsce, szóstoklasistki musiały uznać wyższość koleżanek z Wierzchosławic. W kategorii chłopców zwyciężyli i młodsi i starsi piłkarze SP1 Gniewkowo.

Koniec września i początek października to terminy zawodów piłkarskich szóstek, które są corocznie rozgrywane w ramach Mistrzostw Powiatu Inowrocławskiego. Na poziomie gminnym dziewczęta zrewanżowały się drużynie z Wierzchosławic i swój turniej finałowy rozegrają wiosną. Chłopcy uplasowali się w gminie na drugim miejscu, przegrywając różnicą bramek z reprezentacją szkoły w Wierzchosławicach, w bezpośrednim pojedynku padł remis. Obie reprezentacje grały następnie w dwóch turniejach półfinałowych Mistrzostw Powiatu. Na turnieju w Pakości zawodnicy z Gniewkowa nie przegrali meczu i tym samym awansowali do turnieju finałowego , który odbył się 16 października w tym samym miejscu. Miał on dramatyczny przebieg i w zgodnej opinii opiekunów drużyn i organizatora był bardzo wyrównany.

W pierwszym meczu gniewkowianie ulegli drużynie z Dąbrowy Biskupiej 2-3, „goniąc” wynik przez cały mecz. By wyjść z grupy musieli zatem wygrać ze Złotnikami Kujawskimi. Zwycięstwo 2-0 dało awans do półfinału. Tam czekał już dwukrotny mistrz powiatu – Pakość. Mecz był bardzo dramatyczny. Zawodnicy SP1 prowadzili 1-0 do ostatniej akcji meczu, w której na faul na polu karnym sędzia podyktował „jedenastkę” dla naszego rywala. Warto podkreślić, że wcześniej mieliśmy kilka dogodnych sytuacji do podwyższenia wyniku. Remis 1-1 oznaczał rzuty karne, które lepiej wykonywali gospodarze turnieju i tym samym oni awansowali do ścisłego finału. Nam pozostał mecz o trzecie miejsce, w którym ponownie spotkaliśmy się z Dąbrową Biskupią. Tym razem w regulaminowym czasie padł remis 0-0. W rzutach karnych okazaliśmy się jednak lepsi i można było cieszyć się z trzeciego miejsca. Turniej wygrała Pakość.

Fotorelacja tu: na sportowo

 

Galeria

Ostatnio dodane