Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie

Sport w SP 1 Gniewkowo

Dziewczęta

W styczniu 2015 na sali przy SP1 w Gniewkowie odbyły się zawody powiatowe w mini piłce ręcznej dziewcząt. Do sportowych zmagań stanęły drużyny z Rojewa, Wierzchosławic i Gniewkowa. Drużyna SP1 w składzie: Martyna Bronicka, Ola Rzeźnik, Julia Kuczyńska, Marta Piernik, Hania Kowalska, Dominika Woźniak, Dominika Mróz, Ola Wiatrowska, Agata Konieczka, Julia Dreliszak, Wiktoria Ratajczyk i Klaudia Kawczyńska zajęły drugie miejsce, pokonując rówieśniczki z Rojewa i przegrywając po sportowej, wyrównanej walce z dziewczętami z Wierzchosławic.

Na początku marca odbył się finał powiatu w koszykówce dziewcząt. Do Gniewkowa przyjechał mistrz Inowrocławia. Nasza reprezentacja wystąpiła w następującym składzie: Julia Kuczyńska, Marta Piernik, Ola Rzeźnik, Julia Dreliszak, Agata Konieczka, Wiktoria Ratajczyk, Klaudia Kawczyńska, Wiktoria Marnocha, Julia Dżażdrzewska, Oliwia Bolińska, Weronika Makowiecka, Patrycja Polewska, Basia Brzezińska. Po emocjonującej sportowej walce drużyna SP 1 pokonała rówieśniczki z Inowrocławia i tym samym zdobyła mistrzostwo powiatu inowrocławskiego. Dziewczęta uhonorowano medalami, a najlepsze zawodniczki: Julia Kuczyńska i Basia Brzezińska otrzymały nagrody rzeczowe.

Kolejny turniej miał już rangę wojewódzką i odbył się 13 marca w Bydgoszczy. Spotkały się w nim drużyny: SP 37 Bydgoszcz, SP 1 Żnin, SP 1 Więcbork, SP 1 Gniewkowo. Grano systemem pucharowym. W pierwszym meczu nasza drużyna uległa po wyrównanej walce rówieśniczkom ze Żnina, jednak w kolejnym spotkaniu, pokazując „sportowy pazur”, pokonała zdecydowanie zespół z Więcborka. Ostatecznie koszykarki SP 1 z Gniewkowa zajęły VII miejsce w województwie kujawsko – pomorskim. Julia Kuczyńska otrzymała nagrodę indywidualną jako jedna z najlepszych zawodniczek turnieju.

Chłopcy

W pierwszym półroczu roku szkolnego 2014-2015 reprezentacja chłopców uczestniczyła w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej Chłopców na boiskach Orlika. Po zwycięstwie w mistrzostwach gminy, zaciętej rywalizacji, gdzie od końcowej tabeli decydowała różnica bramek,  nasi piłkarze pojechali na turniej kwalifikacyjny do finału powiatu, który odbył się w Janikowie. Tam zajęli drugie miejsce tuż za mistrzem Inowrocławia. Kolejnym etapem był turniej o mistrzostwo powiatu zorganizowany w Pakości. Po zaciętej rywalizacji gniewkowianie zajęli czwarte miejsce. Naszą szkołę reprezentowali: Radosław Kłosowski, Mikołaj Piech, Hubert Kowalski, Kajetan Kalinowski, Hubert Pawlak, Damian Szcześniak, Patryk Dziennik, Kacper Łukasik, Ksawery Kamiński, Mateusz Adamski.

Młodsi koledzy z klas piątych i młodszych startowali w turnieju „O Puchar Tymbarku”. W powiatowych eliminacjach do turnieju finałowego zajęli pierwsze miejsce, po dwóch wygranych meczach i remisie. Reprezentacje szkoły tworzyli: Dawid Dąbek, Kacper Łukasik, Mateusz Burak, Dominik Ferchow, Wojciech Miszczyk, Ksawery Kamiński, Mateusz Adamski, Daniel Majer, Wiktor Szwed, Patryk Dziennik.  26 marca w Świeciu odbędzie się finał wojewódzki tych zmagań.

W lutym reprezentacja szkoły chłopców wzięła udział w eliminacjach do Mistrzostw Powiatu w Halowej Piłce Nożnej, które odbyły się w Kruszwicy. O awans do finału walczyło 10 reprezentacji szkół podstawowych. Drużyna  SP 1 w składzie: Radosław Kłosowski, Wojciech Wajer, Kacper Łukasik, Hubert Kowalski, Hubert Pawlak, Krzysztof Nawrocki, Krystian Dąbrowski, Jakub Czaja, Krystian Łapiński, Damian Szcześniak, wywalczyła 2 miejsce i awans do turnieju głównego, który odbędzie się 30 marca. Młodzi piłkarze nie przegrali żadnego meczu, w rywalizacji o pierwsze miejsce w turnieju zremisowali ze szkołą z Polanowic, ustępując jej w końcowej tabeli różnicą bramek.

W lutym rozpoczęły się także zmagania w koszykówce chłopców o mistrzostwo powiatu inowrocławskiego. W pierwszych zawodach będących eliminacją do turnieju finałowego reprezentacja SP 1 zmierzyła się z drużyną z Pakości i wicemistrzem Inowrocławia. Po zwycięstwie w obu spotkaniach, wywalczyła awans do turnieju finałowego. Naszą szkołę reprezentowali: Radosław Kłosowski, Sebastian Dąbrowicz, Hubert Kowalski, Krzysztof Nawrocki, Krystian Dąbrowski, Szymon Grzegorek, Rafał Zboiński, Filip Zboiński, Jakub Czaja, Jakub Jędrzejaczak, Michał Kwaśnik,

W marcu odbył się finał, warto zaznaczyć, że Gniewkowo broniło mistrzostwa zdobytego przed rokiem. Tym razem nasza reprezentacja zajęła trzecie miejsce, zdobywając brązowe medale. W wyniku zawirowań zdrowotnych nie mogło w finale uczestniczyć dwóch podstawowych zawodników – Radosław Kłosowski i Sebastian Dąbrowicz. W związku z tym naszą szkołę reprezentowało ośmiu koszykarzy. Wymóg regulaminowy nakazywał, by w dwóch pierwszych kwartach meczów grali dwaj reprezentacji bez odpoczynku po pierwszej kwarcie. Mimo zmęczenia walczyli dzielnie i udało się osiągnąć upragniony medal.

Wszystkim sportowcom gratulujemy wyników i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach.

 

Galeria

Ostatnio dodane