Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie

Finał wojewódzki w piłce siatkowej chłopców

Srebrna Drużyna – czyli  Historyczny medal

 

Dnia 10 marca w Bydgoszczy nasza reprezentacja rozegrała mecze finałowe o mistrzostwo województwa w piłce siatkowej. Po wygraniu  meczu z SP 60 Bydgoszcz mecz ten zaliczono w finale, przyszła kolej na mecze z drugą grupą półfinalistów. Niestety pierwszy mecz nasza drużyna rozegrała z drużyną Ciechocinka, która rok temu zakończyła rozgrywki na trzecim miejscu, i okazała się za silna na naszą drużynę wygrywając z nami w stosunku setów 2-1. W drugim pojedynku Bydgoszcz wygrała z Grudziądzem – i po dwóch pojedynkach każda z drużyn miała po jednej wygranej i przegranej. O wszystkim decydował mecz z Grudziądzem. Chłopacy szybko się pozbierali po porażce i po ciekawym meczu stającym na wysokim poziomie nasza drużyna wygrała zapewniając sobie w pełni zasłużenie srebrny medal. ¯al troszkę, że pierwsze miejsce przegraliśmy małymi punktami, ale tego dnia drużyna z Ciechocinka była poza zasięgiem i sami zawodnicy stwierdzili, że medal srebrny chociaż bardzo ciężko wywalczony należał się naszej ekipie. Gratulacje dla naszych chłopaków i mamy nadzieję, że to nie ostatni ich sukces. Jest to wielki sukces nie tylko całej kadry nauczycieli wf, ale  też całej naszej szkoły i miasta Gniewkowa. Podsumowując drużyna rozegrała 11 meczy od początku eliminacji  uczestnicząc w 5 turniejach i schodząc z parkietu tylko raz pokonana. Przygoda z reprezentacją w roku szkolnym 2009/2010 kończy się na drugim miejscu w województwie. Dziękujemy za postawę fair play i że chłopacy dali z siebie wszystko promując wynikami naszą szkołę. Dziękujemy.

 

Wyniki

SP 1 Gniewkowo  - SP  60 Bydgoszcz  2 -1   ( 25-20, 8-25, 18-16)

SP 1 Gniewkowo  - SP Ciechocinek 1-2    ( 20-25, 27-25, 3-15)

SP 1 Gniewkowo – SP  Grudziądz  2-1  ( 25-21, 9-25, 15 –11)

 

Tabela

1 . SP  Ciechocinek    3   5   5-5    

2.  SP 1 Gniewkowo   3   5   5-5

3.  SP 60 Bydgoszcz   3   4   5-4 

4 . SP  Grudziądz         3   4   4-5

 

Skład: Paweł Stysiał, Bartłomiej Ratajczyk,  Maciej Ślebioda, Wojciech Sidorowicz, Patryk Kowalski, Łukasz Tomczyk, Krystian Kmiecikowski, Kamil Piotrowiak, Radosław Bębenek, Damian Fajkowski. Opiekun:  Dariusz Semenowicz

 

Fotorelacja dostępna tu: finały

 

Galeria

Ostatnio dodane