Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie

„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” istnieje od 19 lat. To największy Turniej piłkarski dla dzieci w Polsce i w Europie, w którym do tej pory wzięło udział ponad 2 miliony dziewcząt i chłopców z całego kraju. Zakończenie Turnieju jest wyjątkowe, bo mecze finałowe rozgrywane są na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od 13 lat firma Tymbark. W 2017 r. brązowym sponsorem została firma Electrolux. Główne cele Turnieju to popularyzacja aktywnego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

W Gniewkowie odbyły się dwa takie turnieje, które w pierwszym etapie wyłoniły drużyny awansujące do Finału Powiatu. Bardzo dobrze spisali się uczniowie SP1 w Gniewkowie, którzy zajmując I i II miejsca zapewniły sobie awans. Finały Powiatu odbędą się wiosną 2020 roku.

Wyniki naszych drużyn:

Grupa starsza (rocznik 2008-2009).

SP1 Gniewkowo- SP Pakość 4 :1, SP1 Gniewkowo- SP Gąski 7:0, SP1 Gniewkowo- SP Rojewo 8:2, SP1 Gniewkowo- SP Racice 3:0. Skład drużyny: Nikodem Kowalski, Michał Wicleben, Wiktor Kawka, Wojciech Baranowski, Weronika Jaskulska, Daniel Cabański, Kryspin Krzyżański, Daniel Sass, Wiktor Piotrowski, Artur Dobrowolski.

Grupa młodsza (rocznik 2010- 2011).

SP1 Gniewkowo- SP Góra 16:0, SP1 Gniewkowo- SP Kruszwica 4:5. Skład drużyny: Mateusz Andraszyk, Stanisław Filipiak, Krystian Matuszyk, Mateusz Banaszak, Eliasz Zięntara, Jakub Paradowski, Piotr Kaczmarek, Maksymilian Sikora, Cezary Zagórski.


Opiekunem zespołów był pan Maciej Tyburek.

 

Galeria

Ostatnio dodane