Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie

Sukcesy piłki ręcznej w SP1

06 listopada 2019 w Szkole Podstawowej nr 1 w Gniewkowie odbył się turniej finałowy w ramach Mistrzostw Powiatu Inowrocławskiego Szkół Podstawowych w piłce ręcznej chłopców (rocznik 2007 i młodsi).

 

W turnieju uczestniczyły cztery szkoły: z Rojewa, Wierzchosławic, Pakości i gospodarze, czyli SP 1 Gniewkowo. Najlepszymi adeptami szczypiorniaka okazali się chłopcy z Gniewkowa, którzy pokonali 2:0 SP Rojewo, 3:0 SP Wierzchosławice oraz zremisowali z ekipą z Pakości 2:2. Mistrzowska drużyna zakwalifikowała się do zawodów wojewódzkich. Drugie miejsce zajęła ekipy z Wierzchosławic, trzecia była SP z Pakości, czwarta SP z Rojewa.

Ponadto odbyły się dwa mecze dziewcząt o mistrzostwo naszego powiatu. W rocznikach 2007 i młodsze zespół SP 1 Gniewkowo pokonał dziewczęta z Wierzchosławic 12:0. Następnie w rocznikach 2005–06 gniewkowska szkoła pokonała drużynę z Rojewa 3:2. Obydwa zespoły gospodyń awansowały też do zawodów wojewódzkich.

Najlepsze zespoły i najlepsi zawodnicy oraz zawodniczki zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami, pucharami, medalami i nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Powiat Inowrocławski. Wyróżniono m.in. Julię MarekOliwię Bolewską oraz Sebastiana Dahma.

Fotorelacja: szczypiorniakowo w SP1


 

Galeria

Ostatnio dodane