Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie

Promocja aktywności fizycznej w SP1

22 listopada na sali gimnastycznej przy ul. Toruńskiej odbyła się impreza sportowa mająca na celu promowanie aktywności fizycznej jako alternatywy dla siedzącego trybu życia.

Wzięli w niej udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wierzchosławicach i SP-1 w Gniewkowie wraz z wychowawcami. Imprezę uświetniła obecność pani wicedyrektor Elżbiety Olszewskiej i rodziców. Dzieci miały możliwość uczestniczyć we wspólnych zajęciach, podczas których zwracana była uwaga na prawidłową sylwetkę, właściwe współzawodnictwo i przestrzeganie zasad "fair play". Były zabawy przy muzyce, ćwiczenia z piłkami, pokaz talentów sportowych, aerobic w pigułce, trening relaksacyjny, oraz rozgrywki sportowe w piłkę ręczną dla dziewcząt i piłkę nożną dla chłopców. Imprezę zakończył wspólny poczęstunek, można było zjeść pyszne ciasto marchewkowe, piernik, babeczki. Była również pyszna aromatyczna kawa dla dorosłych. Nasze spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Mam nadzieję, że zarówno dzieci jak i dorośli spędzili miło czas, a moje propozycje zabaw i ćwiczeń, staną się w przyszłości inspiracją na zagospodarowanie czasu wolnego od zajęć szkolnych.

 

Imprezę prowadziła p. Ewa Szulc.

Fotorelacja tu: promujmy zdrowy styl życia pełen aktywności fizycznej

 

Galeria

Ostatnio dodane