Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie

Mistrzostwa Powiatu w Mini Koszykówce dziewcząt_2018

1 marca 2018 na Sali SP-1 w Gniewkowie przy ul.Toruńskiej odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Mini Koszykówce dziewcząt.

W rozgrywkach wzięły udział drużyny z SP w Kościelcu i SP1 w Gniewkowie, drużyna z Inowrocławia nie dojechała. Dziewczęta z naszej szkoły wystąpiły w składzie: Nikola Stronikowska, Amelia Sobieralska, Sandra Sobczak, Klaudia Urbaniak, Wiktoria Ksiąszka, Martyna Kaźmierczak, Kinga Stachowiak, Oliwia Bolewska, Daria Markiewicz, Monika Fryza, Aleksandra Gamrat i Julita Lipińska. Mecz od początku przebiegał pod dyktando naszej drużyny. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 30:2,  a całe spotkanie wynikiem 45:18. Najskuteczniejszymi zawodniczkami SP 1 były: Nikola Stronikowska i Amelia Sobieralska, zdobywając większą część punktów. Trzeba jednak podkreślić, że na sukces drużyny wpływ miała dobra gra wszystkich dziewcząt, które swoją sportową postawą, zaciętą walką na tablicach odegrały istotną rolę w przebiegu całego spotkania. Nasze dziewczęta tym samym wywalczyły awans do zawodów wojewódzkich, które odbędą się w Bydgoszczy. Drużynę przygotowała p.E.Szulc

 

Galeria

Ostatnio dodane