VIII Otwarty Mikołajkowy Turniej „Trójek Siatkarskich” Dziewcząt

W sobotę 9 grudnia 2017r. w SP nr1 im. Wojska Polskiego w Gniewkowie odbył się VIII Otwarty Mikołajkowy Turniej „Trójek Siatkarskich” Dziewcząt. Zorganizowali go nauczyciele wychowania fizycznego.

Do udziału w turnieju zgłosiły się 24 drużyny, które zostały przydzielone do odpowiednich kategorii: Klasy podstawowe V-VII  (10 zespołów), Klasy gimnazjalne – 6 zespołów,  Klasy sportowe (gimnazjum) i Absolwenci – aż 8 zespołów! Cieszymy się,  że nasi byli uczniowie pamiętają o nas i chętnie biorą udział w turnieju. Należy zaznaczyć, że z roku na rok turniej cieszy się  dużym zainteresowaniem wśród uczniów, czego dowodem jest coraz liczniejsza grupa uczestników i kibiców!

Rozgrywki odbyły się w grupach systemem „każdy z każdym”  a po wyjściu z grup rozegrane zostały mecze finałowe o miejsca.

Wyniki:

Kategoria – Klasy podstawowe V-VII

I m. - „Czerwoni” (Wiktoria Strzelec, Maja Biadała 7c)

II m. - „Trenerki”  (Kinga Stępniak, Kamila Kamińska, Wiktoria Tomczak 6 d)

III m. - „Star Girls” (Wanessa Gotowalska, Wójcicka Julia, Wójcicka Julia 6a)

IV m. - „Perełki” (Zuzanna Łukasik, Maja Głowacka7b)

V m. - „Elfy Mikołaja” (Zuzanna Wesołowska, Julia Lewandowska, Weronika Nowakowska 7a)

VI m. - „Zakręcone Laski”(Nikola Stronikowska, Monika Frankowska, Kinga Piotrowska 6c)

VII m. -„Mikołajki” (Oliwia Bolewska, Nikola Pożyczek 6b, Patrycja Filas  6d)

VIII m. - „Półbiałe”(Jagoda Stawarczyk, Kinga Kryszak 6d)

IX m. - „Żelusie” (Joanna Jamrozy, Wiktoria Szatkowska 6a)

X m. - „Gwiazdorzynki” (Weronika Kraska, Daria Markiewicz, Oliwia Kostuch 6d)

Kategoria – Klasy gimnazjalne

I m. - „Kluski Śląskie” (Aleksandra Rzeźnik  3a, Julia Kuczyńska 3a, Julia Podkowska 2e)

II m. - „Mikołajki” (Julia Becela 3a, Martyna Tomaszewska 3d, Julia Laks 2b)

III m. -  „Reniferki” (Daria Załęska 3g, Angelika Runowska 2d, Małgorzata Runowska 2d)

IV m. - „Gwiazdeczki” (Wiktoria Łasak, Martyna Wysota 2d, Aleksandra Dombek 2e)                                 V m. - „Śnieżynki” (Daria Stec 3b, Wiktoria Krysztofiak 3b, Martyna Szymczak 3e)

VI m. - „Bambusy”(Anastazja Romanowicz, Sandra Makowiecka, Emila Czaja 2c)

Kategoria – Klasy sportowe (gimnazjum) i Absolwenci

I m. - „WELTSCHM ERZ”(Kinga Sąsała, Martyna Górecka, Paulina Woźniak - absolwentki)

II m.-  „Gwiazdy” (Daria Danielewicz, Paulina Stypczyńska, Judyta Kościńska - absolwentki)

III m. - „SZMELWERC” (Angelika Cieślińska, Weronika Zielska , Wiktoria Kryszak- absolwentki)

IV m. - „Gumisie” (Sandra Komorowska, Dominika Woźniak, Magdalena Tomczak  -                          kl. sportowa)

V m. - „TF ANSFER” (Justyna Wiechecka, Sylwia Durlak,  Celina Durlak - absolwentki )

VI m. - „TRIO”(Wiktoria Maria Ratajczyk, Oliwia Koptyra, Agata Skonieczna - kl. sportowa)

VII m.- „Pierniczki” ( Marta Piernik, Martyna Bronicka, Weronika Ochocka - kl. sportowa)

VIII m.- „M.P.G.B.”(Monika Przybylska, Gabriela Bednarska – absolwentki)

Dyrektor szkoły Pani Dorota Gliwińska  nagrodziła wszystkich uczestników turnieju. Każdy zespół otrzymał gratulacje, siatkarki z drużyn zwycięskich w poszczególnych kategoriach zostały odznaczone medalami, a pozostałe zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy. Każda uczestniczka dostała czekoladowego mikołaja i upominek.

Wyróżnienia za najciekawszy mikołajkowy strój otrzymały drużyny : „Kluski Śląskie”, „Mikołajki” i „Reniferki”.

Wszystkim uczestniczkom gratulujemy zajętych miejsc w turnieju
i zapraszamy za rok! ;)

Ewa Pietruczuk

Podziękowanie

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr1 im. Wojska Polskiego w Gniewkowie wraz z nauczycielami  wychowania fizycznego składają serdeczne podziękowania:

1. Dyrektorowi Bonduelle Polska S.A. za ufundowanie medali i czekoladowych mikołajów dla uczestników turnieju.
  2. Panu Zenonowi Tomaszewskiemu za pomoc w organizacji turnieju.
  3. MGOKSiR za przygotowanie dyplomów.