Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie

Osiągnięcia SP1 w roku szkolnym 2015/2016

W roku szkolnym 2015-2016 reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 1 osiągnęli wiele znaczących sukcesów sportowych w różnych dyscyplinach.

Dziewczęta zdobyły najpierw mistrzostwo powiatu w mini piłce ręcznej, następnie w  ćwierćfinale wojewódzkim uległy w walce o półfinał jedną bramką  drużynie z Bydgoszczy, walczącej na co dzień w rozgrywkach ligowych.

Kolejnym turniejem były zawody w mini koszykówkę, w których reprezentantki  „Jedynki” również wygrały mistrzostwo powiatu, by kolejny raz zmagać się na poziomie wojewódzkim, zajęły tam 7 miejsce.

W rozgrywkach piłkarskich także odniosły sukces, zajmując trzecie miejsce w powiecie w rywalizacji „piątek” oraz czwarte w rywalizacji „szóstek”. Warto tutaj zaznaczyć, iż jedna z naszych reprezentantek  - Patrycja Polewska -   zdobyła z kadrą województwa kujawsko – pomorskiego  Mistrzostwo Polski Młodziczek U - 13. W Piasecznie k. Warszawy młodziczki z naszego regionu zwyciężyły w finale kadrę województwa łódzkiego, co dało im końcowy sukces w skali kraju. Jest to sukces bardzo ważny nie tylko dla społeczności naszej szkoły, lecz także inowrocławskiego UKS 6. Kolejna nasza reprezentantka  - Julita Lipińska zdobyła mistrzostwo Polski w turnieju Tymbarku w kategorii -  U-10, to także zawodniczka trenująca na co dzień w UKS 6 Inowrocław.

Chłopcy reprezentujący SP1 również mogą pochwalić się sukcesami. Podobnie jak ich koleżanki zdobyli mistrzostwo powiatu w mini piłce ręcznej, by w rozgrywkach wojewódzkich zająć 7 miejsce.

Na boiskach piłkarskich reprezentanci naszej szkoły najpierw po bardzo emocjonującym turnieju zajęli trzecie miejsce w piłkarskich „szóstkach” (ulegli w półfinale Pakości po rzutach karnych i wygrali w karnych brązowe medale)  oraz drugie miejsce na hali (piłkarskie „piątki”).

W rozgrywkach w mini koszykówce na poziomie powiatu zajęliśmy czwarte miejsce.

Osobne miejsce wśród sukcesów zajmują rozgrywki w drużynowym tenisie stołowym. Michał Kwaśnik i Bartosz Zakrzewski najpierw zdominowali rozgrywki na poziomie powiatu, by następnie w Toruniu sięgnąć po drużynowe mistrzostwo województwa. Po wygraniu swojej grupy zawodnicy „Sokoła” Gniewkowo musieli stoczyć zacięty bój w półfinale z Sępólnem Krajeńskim, w barwach którego występuje indywidualny mistrz województwa oraz w finale z nieobliczalną drużyną z Łasina. Na koniec to na szyjach gniewkowian zawisły złote medale, co jest znaczącym sukcesem nie tylko dla nich samych. Lecz także dla szkoły i klubu.

Oprócz tego „Jedynka” corocznie licznie (każdorazowo około 50 osób) uczestniczy w wiosennych i jesiennych zawodach biegowych, gdzie nasi reprezentanci osiągają indywidualne sukcesy, wygrywając lub zajmując wysokie miejsca w swoich kategoriach. W minionym roku szkolnym zwycięstwa odnieśli: Nadia Goralewska, Natalia Mołoń i Kacper Potocki. Na niższych stopniach podium stanęli: Zuzanna Wesołowska, Julia Grzegorek, Maja Głowacka, Bartosz Majer, Damian Majer, Ksawery Kamiński, Kacper Gronowski, Jakub Czajkowski.

Aleksander Pułaczewski

 

Galeria

Ostatnio dodane